WYJAZDY i imprezy integracyjne. W integracji potrzebna jest żywa obecność.

Aby grupa mogła się zintegrować, potrzebne jest fizyczne zaangażowanie wszystkich uczestników, uruchomienie wszystkich zmysłów oraz dobra i sprawna komunikacja w grupie.

Jeszcze chwilę temu, cofając się do marca bądź kwietnia, ciężko byłoby mi wyobrazić sobie jakąkolwiek organizację imprez integracyjnych w tym roku. Jednak obecnie mam poczucie, że jesteśmy bliżej powrotu do integracji firmowych, o czym świadczą już pierwsze zlecenia na lipiec. Zapytania, które spływają do mojej agencji i agencji moich przyjaciół, zamieniają powoli pytania o integrację on-line na integrację w formie off-line. Dostrzegam jednak, że wszystkie te pytania koncentrują się na małych grupach 20 – 30 osób.

Zapewne wszystkie plany związane choćby z organizacją pikników firmowych możemy przełożyć na późniejszy okres. Choć lipiec zawsze był miesiącem, w którym organizowaliśmy mniej pikników firmowych niż w sierpniu czy we wrześniu. Moja agencja skupia się na oferowaniu organizacji gier terenowych, scenariuszowych, szkoleniowych oraz realizacji programów teambuildingowych w funkcjonujących obiektach otwartych, takich jak np. pole golfowe, pole paintballowe i inne atrakcyjne miejsca.

 Oczywiście grupy będą korzystały z naszych usług przy zachowaniu wszelkich środków ochronnych: maseczek, płynów dezynfekujących, jednorazowych rękawiczek itp. Także sprzęt będzie  odpowiednio zabezpieczony.

Imprezy integracyjne nie tylko mają za zadanie dać dobrą i angażującą rozrywkę oraz zmotywować do działania wszystkie osoby biorące w nich udział, ale także mają dać przestrzeń do rozwoju talentów i umiejętności miękkich. Imprezy mogą przybierać różną formę i odpowiadać na różne wyzwania oraz problemy. Można przeprowadzić je przykładowo w formie szkolenia, przy współudziale trenerów np. sprzedaży. Wówczas jest to specjalnie przygotowany projekt szkoleniowy, z programem, narzędziami oraz materiałami szkoleniowymi. Program i scenariusz takich imprez jest zawsze opracowywany i układany pod konkretne zapotrzebowanie – rozwój konkretnych kompetencji – sprzedażowych lub zarządczych.

Imprezy integracyjne fantastycznie sprawdzają się także jako narzędzie do asymilacji pracowników i rozwoju umiejętności komunikacyjnych. Każdy uczestnik integracji dostanie bowiem szansę, aby poczuć swoją ważną rolę w zespole, tworząc wspólną więź z pozostałymi uczestnikami. Dzięki temu można stworzyć i rozwinąć silny, dobrze zmotywowany zespół, potrafiący umiejętnie się ze sobą komunikować oraz znający swoje mocne i słabe strony.


Imprezy powinny kończyć się również podsumowaniem działań, co umożliwia dalsze działania rozwojowe w firmie.

Pozdrawiam Was serdecznie, Aldona Staniszewska

 

Wpis w kategorii: Aktualności